افزایش خشونت در کلان شهرها و حتی شهرهای کوچک ایران مدت هااست که زنگ هشدار سلامت روانی به خصوص کودکان و نوجوانان را به صدا در آورده است. 

سال گذشته بود که آمارهای وزارت بهداشت از ابتلای 21درصدی مردم کشور به اختلالات روانی خبر می داد که در پایتخت به 34درصد می‌رسید. بیمارانی که در جمعیت 12 میلیونی تهران، 4میلیون نفر می شدند و بی تردید این امار امسال افزایش یافته است چرا که نه از فشارهای اقتصادی روی مردم کم شده و نه اقدامات جدی برای کنترل سلامت روانی مردم صورت گرفته است. 
این در حالی است که آمارها نشان می دهد؛ آستانه تحمل مردم بسیار کم شده و میزان خشونت افزایش قابل توجه ای یافته است تا جایی که بنا بر شهادت آمار، هر روز به طور متوسط ۲۹۵ نفر در استان تهران چنان با یکدیگر دعوا می کنند و همدیگر را مورد ضرب و شتم قرار می دهند که کارشان به پزشکی قانونی می کشد یعنی به طور متوسط، هر ۵ دقیقه یک نفر. 
 
سال گذشته تا پایان بهمن ماه ۹۹ هزار و ۱۲۶ نفر به دلیل آسیب های ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کرده اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۲ افزایش ۱.۳ درصدی داشته است. 

آمارمیزان نزاع ها و حتی قتل های ناشی از خشم، ضرورت توجه به این موضوع و اجرای اقدامات لازم جهت نهادینه کردن راه های کنترل خشم بین افراد جامعه و افزایش آستانه تحمل مردم را نشان می دهد. 
 

منبع : موضاعات دینی مذهبی |افزایش خشونت و به خطر افتادن سلامت جامعه
برچسب ها : افزایش ,مردم ,روانی ,سلامت ,خشونت ,استان تهران ,پزشکی قانونی ,تحمل مردم ,آستانه تحمل ,سلامت روانی